Co dělat pro krásné a zdravé vlasy?

Šediny, vypadávání vlasů, lámání vlasů, mastící se kořínky a roztřepené konečky… To je jen výčet hlavních problémů, které trápí mnoho žen. Ale jak s nimi bojovat a je na to vůbec nějaký univerzální lék? Na to se podíváme v dnešním článku.

Krásné vlasy

Může za to sebevědomí?

Jsou na sebe ženy moc přísné? Chválí je snad muži málo? To jsou otázky, na které ne všichni znají odpověď. Někteří budou tvrdit, že ano, jiní, že ne. Pravda bude někde napůl cesty. Jisté ale je, že na vzhled vlasů má vliv několik faktorů, mezi kterými najdeme i přístup či vztah k vlastní osobě. Je důležité pěstovat zejména kladný vztah k sobě samé, protože to se pak odrazí na celkovém dojmu. Každá žena, která má ráda sama sebe, září. A naopak každá žena, která se sebou není spokojena, bledne. A tak je to i s vlasy. Jsme-li s nimi spokojené, nevěnujeme jim přehnanou péči a naše vlasy tím netrpí. Druhým extrémem je pak ale i fakt, že některé ženy se o své vlasy nestarají vůbec. Nepoužívají kvalitní šampony, spokojí se s těmi nejlevnějšími a zatěžují své vlasy stresovými situacemi. Opět je třeba najít zlatou střední cestu – užívat vhodné přípravky na vlasy, které jsou určené přímo danému typu vlasů, volit vhodný materiál pokrývky hlavy, užívat ochranné přípravky jako jsou kondicionéry či balzámy a naše vlasy nám poděkují. Na dalším místě jsou pak doplňky stravy.

Krásné vlasy

Z odborného hlediska

Je vědecky dokázáno, že na rozdíl od pokožky, která reaguje na okolní stresory okamžitě, vlasy reagují zpomaleně – v řádu měsíců. Pokud se dostanete do tíživé situace, na vašich vlasech se to může ukázat například až za 3 měsíce. K tomu, aby žena takovým situacím předešla doporučují odborníci udržovat si v těle důležité prvky, které napomohou udržení zdravých a pevných vlasů. Těmito prvky jsou vitamíny, zejména B12, B5, C a E. Dalšími látkami, které prospívají kvalitě vlasů jsou kyselina listová a kolagen. Když nám něco z toho chybí, je jednoduché to doplnit. V dnešní době není problém sáhnout po nejrůznějších doplňcích stravy, které tyto látky obsahují. Pokud ale ani ty nejlepší doplňky nezaberou, je na čase přemýšlet o návštěvě odborníka – trichologa. Ten pomocí testu vlasové pokožky a vlasů zjistí stav a následně jej analyzuje a doporučí vhodnou léčbu.

Tricholog – kdo to je?

Slyšeli jste o něm? Člověk, který nám v krajním případě pomůže s navrácením kvality vlasů. Říká si tricholog a rozhodně není jeho návštěva ničím děsivá. Trichologa by měla žena či muž navštívit v momentě, kdy už si neví se svými vlasy rady. Tento odborník provede test pomocí mikroskopu, kde rozebere ze vzorku vaši vlasovou pokožku a samotný vlas, diagnostikuje problém a vy v tom nejlepším případě budete domů odcházet s řešením. V tom horším případě s doporučením. Není to tedy typ lékaře, jehož návštěvy je třeba se obávat.

Krásné vlasy

Barvení – ano či ne?

Každý lékař vám řekne ne, ale každá druhá žena řekne ano. Na barvení vlasů se názory různí. Východiskem všech názorů je, že pokud už zvolíte barvení, zajděte si raději k profesionálnímu kadeřníkovi, investujte ty stovky do kvalitně provedené práce. Barvy z drogerie se mohou zdát jako levné a efektivní řešení, nicméně jejich složení je často velmi chemické a vlasům naopak škodí. Když už budete hledat barvu na vlasy v drogerii, zkuste zvolit přírodní, čtěte si složení a nepropadněte ihned té nejnižší ceně.

Zázrak jménem kolagen

O něm už jste určitě slyšeli. Potýká se s klouby, vráskami, celulitidou, trávením i vlasy. Je to tedy ten univerzální lék na léčbu všech problémů s vlasy? Dalo by se říct, že ano. Kolagen, který se dá přijímat v různých formách, jako jsou tablety, kapsle atd. V těle působí jako antioxidant, zabraňuje tedy škodlivým látkám, aby zabíraly přebytečné místo v organismu, a navíc posiluje vlasové folikuly. A nejen, že škodlivým látkám zabraňuje, on je i ničí. Je i lékem na objem vlasů, vznik šedin nebo vypadávání vlasů, což se může hodit, no ne? A mimo to navíc napomáhá proti artróze, vzniku vrásek nebo potížím trávicího traktu.

Co si z toho vzít?

  • Nestresovat se.
  • Používat kvalitní přípravky, včetně doplňků stravy.
  • Mít ráda sama sebe.
  • Přijímat dostatek živin jako jsou vitamíny a minerály.
  • Své vlasy svěřovat odborníkům.