Detoxikace organismu. Každý už se jistě s tímto pojmem setkal. Víte ale, o čem je řeč?

Detoxikace, z latinského toxicus, v překladu znamená jedovatý, jde tedy o proces odstranění nějaké toxické látky. Detoxikace organismu tedy znamená očistu těla od všech nežádoucích a pro naše tělo neprospěšných látek. Můžeme mluvit například o alkoholu, vdechování cigaretového kouře či nadměrném užívání léků. Toxiny (látky, které znečišťují naše tělo) se ale nachází téměř všude a často si to ani neuvědomujeme. Detoxikace organismu je proto pro naše zdraví velmi důležitá a neměli bychom ji házet za hlavu.

Možná si říkáte, že tohle se vás netýká. Zamyslete se ale nad svým životním stylem – nejsou to jen a pouze nadměrné pití alkoholu či cigarety, co našemu zdraví škodí. Je to i spěch, stres, časté rozčilování či častý pobyt u rušných silnic, jejichž okolí je plné výfukových plynů. Zdraví máme jenom jedno a je potřeba o něj dbát. Denně jsme vystavováni spoustě toxinům a situacím, které nám ubírají na síle. Spousta lidí neví, co pojem detoxikace organismu znamená a tak mu nedůvěřuje. Není ale třeba se bát, naopak – našemu tělu to rozhodně prospěje.

Nejvíce vám poděkují játra, která patří mezi hlavní filtry našeho organismu a neutralizují, ničí a vylučují toxiny.

A jak poznám, že můj organismus potřebuje detoxikaci?

Kdy poznáte, že tělo touží po odpočinku a očistě – po detoxikaci? Jste unavení, oslabení a i ta cesta do obchodu pro vajíčka vám přijde delší než maraton. Trápí vás akné, ačkoliv vám vaši pokožku vždycky všichni záviděli. Jste nachlazení a už jste vykoupili všechny papírové kapesníky, co v obchodu měli. Nespavost je dalším příznakem, že tělo potřebuje „nový start“.

Celulitida a výkyvy naší tělesné váhy jsou dalším projevem. Naše tělo zkrátka není robot a stejně tak, jako někdy potřebujeme „vypnout“ naši mysl od každodenních starostí, potřebuje někdy „vypnout“ i naše tělo.

S tím souvisí další bod, proč je detoxikace organismu tolik prospěšná. Nejde pouze o očistu těla, ale i duše. Posílíme tedy naši mysl, imunitu a dodáme tělu potřebnou sílu. Organismus je lépe připraven např. přijímat vitamíny z přirozené stravy.

Jak na samotnou detoxikaci?

Základem všeho je dostatečný příjem tekutin, pohyb a vyvážená strava. Jako nejlepší pro naše tělo se doporučuje voda nebo neslazený ovocný čaj. Důležité je pít pravidelně, aby se tělo mohlo toxinů zbavovat. Denně bychom měli vypít 3 až 4 litry.

Pohyb je nejlepší v přírodě. Vydejte se tedy o neděli s rodinou na procházku do přírody namísto sledování filmu. Užívejte si společné chvíle, hýbejte se nebo se zkrátka nechte fascinovat přírodou. Má co nabídnout, tak si toho všímejte. Strava by měla být vyvážená, při detoxikaci by nás ale neměla zatěžovat. Dbejte především na dostatek zeleniny, celozrnného pečiva (pozor, neplést s vícezrnným), luštěnin a ovoce – to však v rozumném množství. Vyvarujte se mastným jídlům, uzeninám, cukrovinkám. Omezení kofeinu, černého čaje alkoholu a cigaret je dalším nezbytným bodem pro detoxikaci organismu.

Zajít si můžete také na masáž či wellness. Ty samy o sobě sice nejsou schopny přímého čistění, ale působí příjemně, pohladí vás po duši a vyvolají pocit pohody. Jejich účinek na naši imunitu je také pozitivní.

Velmi dobrým pomocníkem k detoxikaci jsou přírodní extrakty, např. Detoxikace & Očista organismu od  Vitco Herbal.

Objednat sirup VItco Herbal.